Uutisia

Myllypurosta kaksi valtuutettua

Kunnallisvaaleissa valittiin Helsingin kaupunginvaltuustoon kaudelle 2017–2021 seuraavat myllypurolaiset ehdokkaat: 

Juha Hakola (kok) 1373 äänellä

Eveliina Heinäluoma (sdp) 1230 äänellä

Asukaslukuun suhteutettuna kaksi edustajaa on hieman yli kaupungin keskiarvon. Muutkin myllypurolaiset saivat hyvin ääniä.

Onnittelut valituille ja kiitokset Myllypuron asioiden ajamisesta myös tällä kertaa valitsematta jääneille ehdokkaille!

Kaikki tulokset: http://www.vaalikone.fi/kunta2017/tulos/01/091

Ennakkoäänestys Myllypurossa

Myllypuron mediakirjastossa (asukastalo Mylläri, Myllypuron ostoskeskus, sisäpiha, Kiviparintie 2 J)

ke 29.3. – pe 31.3. klo 10–18
la 1.4. – su 2.4. klo 10–15
ma 3.4. – ti 4.4. klo 10–20

Lähiö on kotini -keskustelutilaisuus ma 27.3.2017

image1

Tilaisuuden järjestää Anja Malmin tukitiimi.

Myllypurosta 14 ehdokasta kunnallisvaaleissa 2017

Seitsemän puoluetta on ilmoittanut asettaneensa myllypurolaisia ehdokkaita kevään kunnallisvaaleihin.

Kaikki ehdokkaat löytyvät oikeusministeriön sivulta:
tulospalvelu.vaalit.fi/KV-2017/fi/ehd_listat_091.html

Kansallinen Kokoomus
45 Juha Hakola www.juhahakola.fi

Vasemmistoliitto
252 Elias Gharieb helsinki.vasemmisto.fi/vahvistetut-ehdokkaat/
347 Hannu Tuhkanen (sit.) helsinki.vasemmisto.fi/vahvistetut-ehdokkaat/

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue
392 Eveliina Heinäluoma www.eveliinaheinaluoma.fi
431 Irma Marttila www.facebook.com/irmamarttila
437 Terhi Mäki www.terhimaki.net
443 Eija Paananen www.facebook.com/eija.paananen
453 Arja Salo arjasalo.wordpress.com

Suomen Kristillisdemokraatit
560 Eevaliisa Nwogu vaalit.kd.fi/2017/?kunta=Helsinki#henkilo5362

Vihreä liitto
626 Meri Haahtela www.merihaahtela.net
637 Jan Huopainen www.vihreatvaivaiset.fi/kv2017/janhuopainen
676 Anja Malm www.anjamalm.fi

Suomen Keskusta
963 Matti Vainio www.huolenpitoa.fi/Suomeksi/Kuntavaalit-17/Ehdokkaat/Helsinki/Vainio-Matti/553884

Piraattipuolue
1047 Anders Nylander www.piraattipuolue.fi/ihmiset/anders-nylander

Muut puolueet eivät tällä kertaa ole asettaneet ehdokkaita Myllypurosta.

Jos listasta puuttuu joku tai puuttuu nettilinkki, niin ilmoittakaa heti!

Lista on kerätty näin. Puolueiden Itä-Helsingin yhteyshenkilöille on lähetetty sähköpostilla kysely. Yhteislistat ja yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat on yritetty löytää netistä.