Myllypurosta 14 ehdokasta kunnallisvaaleissa 2017

283

Seitsemän puoluetta on ilmoittanut asettaneensa myllypurolaisia ehdokkaita kevään kunnallisvaaleihin. Kaikki ehdokkaat löytyvät oikeusministeriön sivulta: http://tulospalvelu.vaalit.fi/KV-2017/fi/ehd_listat_091.html

Kansallinen Kokoomus
45 Juha Hakola http://www.juhahakola.fi

Vasemmistoliitto
252 Elias Gharieb
347 Hannu Tuhkanen (sitoutumaton)

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue
392 Eveliina Heinäluoma http://www.eveliinaheinaluoma.fi
431 Irma Marttila http://www.facebook.com/irmamarttila
437 Terhi Mäki http://www.terhimaki.net
443 Eija Paananen http://www.facebook.com/eija.paananen
453 Arja Salo http://arjasalo.wordpress.com

Suomen Kristillisdemokraatit
560 Eevaliisa Nwogu 

Vihreä liitto
626 Meri Haahtela http://www.merihaahtela.net
637 Jan Huopainen http://www.vihreatvaivaiset.fi/kv2017/janhuopainen
676 Anja Malm http://www.anjamalm.fi

Suomen Keskusta
963 Matti Vainio http://www.huolenpitoa.fi/Suomeksi/Kuntavaalit-17/Ehdokkaat/Helsinki/Vainio-Matti/553884

Piraattipuolue
1047 Anders Nylander http://www.piraattipuolue.fi/ihmiset/anders-nylander

Muut puolueet eivät tällä kertaa ole asettaneet ehdokkaita Myllypurosta.

Jos listasta puuttuu joku tai puuttuu nettilinkki, niin ilmoittakaa heti!

Lista on kerätty näin. Puolueiden Itä-Helsingin yhteyshenkilöille on lähetetty sähköpostilla kysely. Yhteislistat ja yhteislistoihin kuulumattomien valitsijayhdistysten ehdokkaat on yritetty löytää netistä